Wszywki alkoholowe – Łowicz, Skierniewice, Kutno, Sochaczew
W naszym gabinecie wykonujemy usługę implantacji esperalu. To środek pomocniczy używany w leczeniu alkoholizmu. Stopniowo uwalnia się do krwi, powodując niechęć do spożywania napojów wysokoprocentowych.
Zapraszamy do skorzystania z możliwości implantacji wszywki alkoholowej w Łowiczu, Skierniewicach oraz Sochaczewie. Esperal to środek prewencyjny, stanowiący doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą się wyleczyć z alkoholizmu. Wszycie esperalu wykonuje się po wcześniejszej konsultacji z pacjentem. Przed implantacją konieczne jest wyeliminowanie wszystkich przeciwwskazań zdrowotnych. Przedstawiamy pacjentowi sposób działania leku i przystępujemy do wykonania zabiegu, który trwa około 30 minut i odbywa się w sterylnych warunkach.
Wykonanie implantacji esperalu jest możliwe w Łowiczu, Skierniewicach lub Sochaczewie. W naszych gabinetach na co dzień przeprowadzamy większe i mniejsze operacje chirurgiczne. Mamy wieloletnie doświadczenie w takich zabiegach, co pozwala na precyzyjne i sterylne umieszczenie wszywki w ciele pacjenta.
Czy wszycie wszywki alkoholowej jest skuteczne?
Dla wielu pacjentów wszycie wszywki alkoholowej to ostatnia opcja leczenia uzależnienia. Kiedy inne metody zawiodły, esperal okazuje się właściwym rozwiązaniem, pomocny w zaprzestaniu picia alkoholu. Skuteczne działanie leku polega na przede wszystkim na szybkim odczuwaniu skutków ubocznych po spożyciu napoju wysokoprocentowego. Skutki te swą wzmożone ze względu na zaburzenie metabolizmu alkoholu. Pacjent zmaga się wtedy m.in. z wymiotami, nudnościami, zawrotami głowy, kołataniem serca, skokami ciśnienia, drżeniem mięśni i ogólny uczuciem niepokoju.
Jak długo działa esperal?
Wyjście z nałogu po wszyciu esperalu to proces. Wielu pacjentów zastanawia się, jak długo działa lek. To, ile wszywka alkoholowa utrzymuje się w organizmie, zależne jest od wielu czynników. Producenci mówią o okresie od 8 do 10 miesięcy. Doświadczeni lekarze deklarują, że działanie wszywki alkoholowej może utrzymywać się nawet do 13 miesięcy.
Na długość działania leku wpływa m.in.: wiek i płeć pacjenta, jego masa ciała, ogólny stan organizmu, podana dawka leku. To lekarz specjalista decyduje o tym, jaką dawkę esperalu podać. Jest to ustalane na podstawie stanu zdrowia pacjenta oraz wykonanych wcześniej podstawowych badań diagnostycznych.
Kto może skorzystać z implantacji wszywki alkoholowej?
Najczęściej z implantacji wszywki alkoholowej korzystają osoby uzależnione od spożywania napojów alkoholowych. Jej celem jest pomoc wyjścia z nałogu. Jednak warto mieć na uwadze, że esperal nie jest dedykowany tylko osobom walczącym z chorobą alkoholową. To pomocne rozwiązanie dla osób, które chcą dodatkowo zabezpieczyć się przed piciem alkoholu w sytuacji, gdy:
- chorują przewlekle i stosują leki, których nie można łączyć z alkoholem;
- ich organizm źle toleruje alkohol, ale nie potrafią odmówić, gdy są w towarzystwie;
- z innych powodów nie mogą pić alkoholu, ale nie mają silnej woli.
Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie i wyeliminować z niego napoje wysokoprocentowe. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które powinny powstrzymać pacjenta przed wszyciem esperalu. Są to przede wszystkim:
- uczulenie na disulfiram – substancję czynną wszywki alkoholowej;
- uczulenie na substancje pomocnicze leku;
- ciąża i karmienie piersią;
- niewydolność serca;
- nadciśnienie tętnicze;
- choroba niedokrwienna serca;
- zaburzenia psychiczne.
Szczególną ostrożność powinno się zachować w przypadku pacjentów z cukrzycą, padaczką, chorobami układu oddechowego, czy niewydolnością nerek.
Jak przygotować się do zabiegu wszycia wszywki alkoholowej?
Do zabiegu podskórnego wszycia wszywki alkoholowej nie są wymagane specjalne przygotowania. Pacjent zdecydowany na esperal musi jednak spełnić jeden warunki – nie może on znajdować się pod wpływem alkoholu i nie powinien go spożywać na minimum 24 godziny przed zabiegiem. Zastosowanie wszywki w takiej sytuacji byłoby poważnym zagrożeniem zdrowia, a nawet życia pacjenta.
Przed zastosowaniem leku, lekarz specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad. Podczas rozmowy ważne jest udzielenie informacji na temat stopnia uzależnienia od alkoholu oraz chorób, które mogłyby być przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu.
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat implantacji wszywki alkoholowej, zachęcam do kontaktu. Do skorzystania z mojej pomocy zapraszam m.in. pacjentów z Kutna, Sochaczewa oraz Skierniewic.