781-129-200 / 726-064-997

kontakt@drburzynski.pl

rezygnacja z alkoholu

Na co zwrócić uwagę przed zdecydowaniem się na wszycie esperalu?

Wychodzenie z alkoholizmu to długi, wymagający proces, podczas którego osoby uzależnione nierzadko potrzebują dodatkowego wsparcia. Właśnie dlatego niektórzy zwracają się w kierunku implementacji wszywki alkoholowej. Aby zrozumieć, w jakim stopniu metoda ta jest możliwa do zastosowania w danym przypadku, należy dokładnie rozważyć istotę istniejącego problemu.

Co należy zrobić, zanim zostanie podjęta decyzja o wstawieniu wszywki alkoholowej?

Osoby, które rozważają poddanie się zabiegowi wszczepienia wszywki alkoholowej, powinny w pierwszej kolejności sprawdzić, czy nie są obciążone żadnymi medycznymi przeciwwskazaniami. Z tego względu należy umówić się na wizytę kwalifikującą odbywającą się np. w gabinecie chirurgicznym w Łowiczu. W trakcie spotkania lekarz przeprowadzi dokładny wywiad medyczny, który ma na celu ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz stopień uzależnienia od alkoholu. Ważne jest, aby powiadomić specjalistę o występujących schorzeniach oraz alergiach. Ukrycie takich informacji może przysporzyć wielu problemów, w tym wywołać skutki uboczne bądź pogłębić objawy innych chorób (np. padaczki, cukrzycy).

O czym warto pamiętać, rozważając zastosowanie wszywki alkoholowej?

Implementacja wszywki musi być także poprzedzona podjęciem świadomej decyzji o rozpoczęciu kompleksowego leczenia alkoholowego. Wszywka nie jest bowiem lekiem hamującym chęć spożycia alkoholu. Stanowi środek pomocniczy ułatwiający przestrzeganie zaleceń w sytuacjach, gdy pacjent borykający się z uzależnieniem nie ma do siebie wystarczającego zaufania bądź brakuje mu samozaparcia. W przypadku niedostatku motywacji do zaprzestania picia lub wykonania zabiegu pod przymusem bliskich istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba uzależniona będzie sięgać po procenty mimo odczuwanych nieprzyjemności.

Marek Burzynski